Twoje biurko świadczy o Tobie!

Porządek, nieład, chaos, “artystyczny bałagan” – co może powiedzieć o Tobie Twoje miejsce pracy? Okazuje się, że całkiem sporo! Miej to na uwadze i nie bagatelizuj tematu – być może krążą o Twoim biurku legendy, a co za tym idzie, nieświadomie budujesz o sobie opinię, która niekoniecznie Ci odpowiada. Podpowiadamy, jakie wnioski o pracowniku można wyciągnąć z analizy jego “biurka”.

 

Jeżeli lwią część swoich obowiązków wykonujesz siedząc przy biurku, z pewnością Twoje miejsce pracy będzie świadczyć o Tobie. Wymówki w stylu “nie mam czasu”, “nikt nie zwraca na to uwagi” to tylko zasłona dymna, która mało kogo zmyli. Przyjrzyj się swojemu najbliższemu otoczeniu i zastanów się, jak może o Tobie świadczyć!

 

Biurko niczym po tornadzie…

Wszechobecny bałagan? Porozrzucane dokumenty? “Artystyczny nieład” w rzeczywistości nie ma za wiele wspólnego ze sztuką. Współpracownicy czy przełożeni mogą odbierać taki stan rzeczy, jako zwykły objaw niedbalstwa i bałaganiarstwa, a Ciebie jako osobę, dla której porządek nie ma znaczenia. Biurko w niepochlebnym stanie może także świadczyć o Twoim podejściu do obowiązków. Jeżeli nie dbasz o proste obowiązki, a utrzymanie porządku na biurku przerasta Cię, czy można powierzyć Ci odpowiedzialne zadania? Bałagan świadczy także o Twoim charakterze i z pewnością nie mówi o nim zbyt dobrze. Chcesz, aby niepochlebne “łatki” przylgnęły do Ciebie? Niekoniecznie!

 

Miejsce pracy, nad którym “panujesz”!

Biurko uporządkowane, bez zalegających naczyń czy kubków po kawie, posegregowane dokumenty czy akcesoria biurowe – ogólny ład i porządek mówi wiele o Tobie. A co konkretnie? Jesteś osobą uporządkowaną, która lubi mieć wszystko pod kontrolą i panuje nad powierzonymi jej zadaniami. Jako pracownik wykazujesz się samodyscypliną. Taka “łatka” z pewnością brzmi lepiej, a tak niewiele “kosztuje”.

 

Być może to, jak wygląda Twoje miejsce pracy, nie zależy tylko od Ciebie – zastanów się czy masz wystarczająco dużo miejsca, odpowiednią ilość szafek i niezbędnych materiałów biurowych. W wypadku braków potrzebnych utrzymanie porządku będzie prawie niemożliwe!

 

Czyste biurko = lepsze samopoczucie! Na pewno?

Warto zadbać o swoje miejsce pracy i nie chodzi wyłącznie o opinię innych, ale także o własne samopoczucie w pracy. Być może wydaje Ci się, że bałagan na biurku nie wpływa na Twoją pracę i samopoczucie, ale radzimy przeprowadzić pewien eksperyment. Odmień swoje biurko, uporządkuj przestrzeń, wprowadź ład i zobacz, czy nie wpłynie to pozytywnie na Ciebie! Z pewnością na opinię innych tak, a jesteśmy pewni, że na Ciebie również!

 

Co radzimy? Zerknij na swoje miejsce pracy i spraw, aby było nie tylko Twoją wizytówką, ale także przestrzenią, w której czujesz się dobrze!

  • Share this post

Zostaw komentarz